Rejs “Pawełkiem”- Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku

Integracyjny rejs „Pawełkiem”-  –Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku

Dwuletni projekt „ Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku”- realizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, dofinansowany  ze  środków Programu  Rządowy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „NOWEFIO” na lata 2018-2030- ma na celu krzewienie sportu i upowszechnianie aktywnego, zdrowego trybu życia poprzez organizację działań ukazujących korzyści i przyjemność płynących z pływania i z kajakarstwa. Wsparcie integracji w rodzinach z gminy Golina poprzez stworzenie okazji do rekreacji sportowej, która jest platformą porozumienia i współdziałania oraz przygotowanie dzieci do bezpiecznego pływania w kajaku i zachowania się w wodzie oraz do odpowiedniego reagowania w sytuacji kryzysowej

29 maja 2022 roku 60 dzieci biorących udział we wspomnianym projekcie wypłynęło w rejs najstarszym statkiem wycieczkowym w Polsce. „Pawełek” pływa po wodach jeziora Ślesińskiego i Mikorzyńskiego od 1973 roku, a jego historia sięga 1942 r., kiedy to został zbudowany w jednej z niemieckich stoczni. Do dyspozycji dzieci i wolontariuszy był pokład słoneczny oraz mały salonik pod pokładem.  Ze względu na to, że statek może  każdorazowo zabrać 40 pasażerów, beneficjenci zostali podzieleni na dwie grupy.

Rejsy miały za zadanie zintegrować uczestników, zapewnić im tak potrzebny odpoczynek i relaks i być miłym prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Cele zostały osiągnięte, ponieważ dzieci wracały z szerokimi uśmiechami na twarzach.

18 czerwca 2022 zapraszamy na wielki rodzinny spływ kajakowy.

 

                                                                 Karolina Kasprzak

 

Zdjęcia: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi
"NASZA RADOLINA"

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content