Szkolę się, by być bezpieczny. Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku

Szkolę się, by być bezpieczniejszym –Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku

 Dwuletni projekt „ Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku”- realizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, dofinansowany  ze  środków Programu  Rządowy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „NOWEFIO” na lata 2018-2030- ma na celu krzewienie sportu i upowszechnianie aktywnego, zdrowego trybu życia poprzez organizację działań ukazujących korzyści i przyjemność płynących z pływania i z kajakarstwa. Wsparcie integracji w rodzinach z gminy Golina poprzez stworzenie okazji do rekreacji sportowej, która jest platformą porozumienia i współdziałania oraz przygotowanie dzieci do bezpiecznego pływania w kajaku i zachowania się w wodzie oraz do odpowiedniego reagowania w sytuacji kryzysowej

Inicjatywa jest skierowana do stu dwudziestu  mieszkańców naszej gminy, w tym sześćdziesięcioro dzieci. W poprzednim roku 40 beneficjentów słabo i średnio pływających  uczęszczało na kurs nauki pływania prowadzony przez ratowników WOPR-u w Koninie.

Od stycznia do marca  roku 2022 r.  kontynuowaliśmy realizację działania „W wodzie czuję się  jak ryba i umiejętności nabywam”. Tym razem zajęcia na basenie były przeznaczone dla

20  dobrze pływających uczniów z terenu gminy Golina. Dla  dzieci w wieku od 7 do 15 lat  przygotowano 15 godzinny cykl doskonalenia umiejętności.

W maju przyszedł czas na dwa kolejne szkolenia, równie ważne dla bezpieczeństwa nad wodą.

15 maja 60 beneficjentów spotkało się w świetlicy wiejskiej w Radolinie, by wziąć udział w szkoleniu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia dla grup po 30 osób prowadziło dwóch ratowników WOPR-u.  Skupiono się nade wszystko nad ćwiczeniami praktycznymi.

22 maja uczestnicy wraz z rodzicami pojawili się w Radolinie nad Wartą, by  dowiedzieć się, że „Nie taki kajak straszny”. Ratownicy WOPR-u  uczyli dzieci, jak prawidłowo wiosłować, co zrobić, gdy kajak się wywróci itp.  

Beneficjenci od razu postanowili sprawdzić nabyte umiejętności i wraz z rodzicami wyruszyli na krótkie spływy Wartą, które były znakomitym podsumowaniem tego emocjonującego dnia. Zarówno podczas szkolenia, jak i podczas spływów rodzinnych wykorzystanych zostało 5 rodzinnych kajaków wraz z oprzyrządowaniem zakupionych  dzięki otrzymanej dotacji.

Czeka nas jeszcze wiele atrakcji  przewidzianych w projekcie.  Zachęcamy do śledzenia naszej strony: www.naszaradolina.pl

                                                                    Karolina Kasprzak

 

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej- 15.05.2022 r.

Szkolenie "Nie taki kajak straszny- 22.05.2022 r

Małe rodzinne spływy kajakowe- 22.05.2022 r

Zdjęcia: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi
"NASZA RADOLINA"

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content