Rodzinny spływ kajakowy- 18.06.2022 r.

Rodzinny spływ kajakowy  –Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku

 

Dwuletni projekt „ Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku”- realizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, dofinansowany  ze  środków Programu  Rządowy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „NOWEFIO” na lata 2018-2030- ma na celu krzewienie sportu i upowszechnianie aktywnego, zdrowego trybu życia poprzez organizację działań ukazujących korzyści i przyjemność płynących z pływania i z kajakarstwa. Wsparcie integracji w rodzinach z gminy Golina poprzez stworzenie okazji do rekreacji sportowej, która jest platformą porozumienia i współdziałania oraz przygotowanie dzieci do bezpiecznego pływania w kajaku i zachowania się w wodzie oraz do odpowiedniego reagowania w sytuacji kryzysowej

18 czerwca 2022 roku 60 uczniów biorących udział w projekcie wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami, wujkami i ciociami wyruszyło na trasę wielkiego rodzinnego  spływu kajakowego.  Ponad stuosobowa grupa pokonała trasę Radolina- Ląd.  Każdy kajakarz otrzymał  pakiet startowy. W jego skład wchodziły  przekąski, woda, wodoodporne etui na telefon, okolicznościowa przypinka z logo projektu, a dodatkowo dzieci otrzymały koszulki z logo. 

Cisza, spokój , przepiękne widoki pozwoliły uczestnikom zapomnieć o kłopotach dnia codziennego.  Rodziny miały okazję spędzić razem czas, a dzieci mogły  pochwalić się nabytymi na zajęciach umiejętnościami. Podczas spływu korzystaliśmy z  pięciu  rodzinnych kajaków sfinansowanych z pozyskanej dotacji.  Okazały się doskonałe. Niektórzy młodzi beneficjenci  postanowili wykorzystać to, czego nauczyli się na kursie pływania i ochłodzić się w wodzie. Pokaz umiejętności odbywał się oczywiście pod czujnym okiem ratowników WOPR-u Konin, którzy zabezpieczali cały spływ. 

Po wysiłku przyszedł czas na posiłek i integrację podczas rodzinnego pikniku  w przepięknym parku w Radolinie.

Rodzinny spływ kajakowy był ostatnim punktem harmonogramu projektu „Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku”. Przed nami jeszcze tylko uroczyste podsumowanie inicjatywy, które nastąpi w lipcu. Już dziś serdecznie zapraszamy.

                                                                   Karolina Kasprzak

Zdjęcia: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi
"NASZA RADOLINA"

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content