Ferie na wesoło. Ferie zimowe na start! – podsumowanie I tygodnia

Ferie na wesoło. Ferie zimowe na start! –  podsumowanie pierwszego tygodnia

Zajęcia artystyczne, kulinarne, sport, taniec, gry planszowe i zręcznościowe , warsztaty lepienia z gliny-  takie atrakcje dla dzieci i ich opiekunów przygotowało Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” podczas pierwszego tygodnia tegorocznych  ferii zimowych.

           

Pierwszy tydzień  ferii zimowych za nami.  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie nie narzekali na nudę. W ramach realizacji projektu „Ferie na wesoło” ,dofinansowanego przez Urząd Miejski w Golinie, Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” przygotowało dla nich moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieciaki pod kierunkiem pani Bożeny Palpuchowskiej z Banku Żywności w Koninie przygotowywały zdrowe przysmaki, dowiadując się, że to, co zdrowe może także być bardzo smaczne. Nie zabrakło zajęć artystycznych. Talenty odkrywała Bernadeta Kucharska.  Krzysztof Szymański- głównodowodzący wesołej feryjnej ekipy wziął na siebie ciężar organizacji zabaw sportowych, turniejów gier zręcznościowych oraz planszowych. Zadbał również o oprawę muzyczną zajęć i  przeprowadził konkurs karaoke.

W piątek  w świetlicy wiejskiej w Radolinie w ruch poszło koło garncarskie. Pod bacznym okiem Jerzego Dzieciątkowskiego- właściciela pracowni garncarskiej dzieci i dorośli wyczarowywali piękne kubeczki i kufle.

Już dziś zapraszamy na drugi tydzień „Ferii na wesoło”. Obiecujemy, że będzie jeszcze ciekawszy niż pierwszy. Zaprosimy dzieci na warsztaty wikliniarskie, plastyczne, kulinarne. Nie zabraknie również niespodzianki dla tych, którzy regularnie uczęszczali na zajęcia.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” bardzo dziękuje Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu za dofinansowanie projektu, Bernadecie Kucharskiej oraz Bożenie Palpuchowskiej za wsparcie

                                                                     Karolina Kasprzak

 

Dodaj komentarz

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content