Sztuka palcami pleciona, czyli wikliniarstwo jutro I

Sztuka palcami pleciona, czyli wikliniarstwo jutro I

Tworzenie obrazków z wikliny to fascynująca, kreatywna zabawa. Mogli się o tym przekonać uczestnicy  pierwszych warsztatów pod hasłem „Sztuka palcami pleciona, czyli wikliniarstwo jutro”, które odbyły się 30.09.2019 r. w świetlicy wiejskiej w Radolinie. Zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej,  jak i dorośli mieszkańcy naszego sołectwa pracowali w skupieniu, pilnie słuchając merytorycznych uwag prowadzącej zajęcia Edyty Jachnik – instruktora z Domu Kultury w Golinie. Uczestnicy warsztatów  stworzyli wzory, jakie podpowiadała im wyobraźnia, wykorzystując między innymi: kolorowe, jesienne liście i jarzębinę. Wszystkie obrazki były piękne, jedyne w swoim rodzaju.

Warsztaty pod hasłem „Sztuka palcami pleciona, czyli wikliniarstwo jutro I” są integralną częścią projektu pod tytułem „Wikliniarstwo wczoraj, dziś, jutro”, realizowanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” i dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Kolejne warsztaty już wkrótce. Bardzo dziękujemy gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie oraz dyrekcji i pracownikom Domu Kultury w Golinie za owocną współpracę. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy panu Andrzejowi Płuciennikowi –  właścicielowi Zakładu Stolarskiego Andrzej Płuciennik za nieodpłatne wykonanie ramek oraz za wsparcie, którego nam zawsze udziela.

                                                                           Karolina Kasprzak

Dodaj komentarz

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content