Sztuka palcami pleciona, czyli wikliniarstwo jutro I

Sztuka palcami pleciona, czyli wikliniarstwo jutro I

Tworzenie obrazków z wikliny to fascynująca, kreatywna zabawa. Mogli się o tym przekonać uczestnicy  pierwszych warsztatów pod hasłem „Sztuka palcami pleciona, czyli wikliniarstwo jutro”, które odbyły się 30.09.2019 r. w świetlicy wiejskiej w Radolinie. Zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej,  jak i dorośli mieszkańcy naszego sołectwa pracowali w skupieniu, pilnie słuchając merytorycznych uwag prowadzącej zajęcia Edyty Jachnik – instruktora z Domu Kultury w Golinie. Uczestnicy warsztatów  stworzyli wzory, jakie podpowiadała im wyobraźnia, wykorzystując między innymi: kolorowe, jesienne liście i jarzębinę. Wszystkie obrazki były piękne, jedyne w swoim rodzaju.

Warsztaty pod hasłem „Sztuka palcami pleciona, czyli wikliniarstwo jutro I” są integralną częścią projektu pod tytułem „Wikliniarstwo wczoraj, dziś, jutro”, realizowanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” i dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Kolejne warsztaty już wkrótce. Bardzo dziękujemy gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie oraz dyrekcji i pracownikom Domu Kultury w Golinie za owocną współpracę. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy panu Andrzejowi Płuciennikowi –  właścicielowi Zakładu Stolarskiego Andrzej Płuciennik za nieodpłatne wykonanie ramek oraz za wsparcie, którego nam zawsze udziela.

                                                                           Karolina Kasprzak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.