Wiklinowe przedmioty użytkowe, czyli wikliniarstwo dziś

Dwadzieścia osób wzięło udział w drugich już pięciogodzinnych warsztatach plecionkarskich, jakie 11 września odbyły się w świetlicy wiejskiej w Radolinie.

Wyplatając wiklinowe przedmioty użytkowe, uczestnicy zajęć poznawali w praktyce podstawowe sploty, nabywali i rozwijali umiejętności posługiwania się technikami plecionkarskimi, a także pobudzali wyobraźnię plastyczną oraz przestrzenną. Prowadząca zajęcia pani Ewa Świątkowska-Papińska, mistrz w zawodzie koszykarz-plecionkarz i właścicielka firmy Polskie Plecionkarstwo, fachowo wyjaśniała, jak uprawiać i pozyskiwać wiklinę i jak przygotować ją do pracy.

Warsztaty pod hasłem „Wiklinowe przedmioty użytkowe, czyli wikliniarstwo dziś” są integralną częścią projektu pod tytułem „Wikliniarstwo wczoraj, dziś, jutro”, realizowanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „Nasza Radolina” i dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Kolejne warsztaty już wkrótce.

Karolina Kasprzak

Dodaj komentarz

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content