Dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Golinie w ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Termin realizacji projektu:06.05.2019 r.- 06.06.2019 r.
Główne cele projektu to:
– próba zaszczepienia mieszkańcom naszego powiatu potrzeby aktywnego i zdrowego trybu życia
– próba zaszczepienia potrzeby ruchu na świeżym powietrzu,
– promocja pięknych terenów pradoliny Warty
– promocja gminy Golina
– integracja, także ta międzypokoleniowa
– stworzenie uczestnikom możliwości przyjemnego spędzenia czasu wolnego i wypoczynku.
W ramach realizacji projektu odbyły się
– spływ kajakowy dla 96.osób od Bulwarów Nadwarciańskich w Koninie (uczestnicy dojechali tam autokarem) do plaży w Radolinie
– posiłek regeneracyjny
– wręczenie dyplomów i nagród
– wypełnienie ankiet ewaluacyjnych
-zakupiono niezbędne do realizacji projektu upominki i nagrody
– zadbano o zabezpieczenie medyczne i zabezpieczenie ratowników WOPR-u z Konina
– wynajęto kajaki
– wynajęto autokar
-ubezpieczono uczestników rajdu
– zadbano o posiłek regeneracyjny
Całkowita wartość: 8002,30
Dotacja:4000,00
Wkład własny finansowy uczestników spływu :3002,82
Darowizny: 1000,00 w tym:
– Bank Żywności w Koninie: 1000,00 (darowizna w postaci artykułów spożywczych)
Odbiorcy: 96
Osoby realizujące projekt:
– członkowie stowarzyszenia:11
-zakupiono niezbędne do realizacji projektu upominki i nagrody-
– zadbano o zabezpieczenie medyczne i zabezpieczenie ratowników WOPR-u z Konina-
– wynajęto kajaki
– wynajęto autokar
-ubezpieczono uczestników rajdu
– zadbano o posiłek regeneracyjny

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi ” Nasza Radolina” oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Radolinie

Gmina na kajakach

Wyprawa kajakiem jest doskonałym sposobem na odreagowanie codziennego stresu poprzez kontakt z dziewiczą przyrodą. To idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych. Wychodząc z tego założenia Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi ” Nasza Radolina” postanowiło zorganizować trzeci już spływ kajakowy.  Tym razem chcieliśmy pokazać piękne nadwarciańskie tereny szerszemu gronu, dlatego  hasło wyprawy brzmiało „ Gmina na kajakach”. A honorowy patronat nad spływem objął Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński.

            96 osób pokonało w trzy godziny trasę z Konina do Radoliny, wśród uczestników spływu byli przedstawiciele wszystkich grup wiekowych, płynęły z nami także cale rodziny i grupy przyjaciół.  O bezpieczeństwo dbali ratownicy z konińskiego oddziału WOPR-u.

 Pokonywanie trasy było doskonałą okazją , by przedstawiciele różnych pokoleń mogli się ze sobą zintegrować,  kreatywnie spędzając czas wolny.  Słychać było śmiech i żartobliwe rozmowy. Na tak dobrą atmosferę wpływ miały zapewne znakomita pogoda i świadomość, że  na mecie czeka bardzo smaczny, regeneracyjny posiłek. Przepyszny żurek ugotowały panie z naszego stowarzyszenia. Nie zabrakło także napojów i słodyczy podarowanych przez Bank Żywności w Golinie.

            Organizatorzy przygotowali także małą niespodziankę. Postanowili przyznać nagrody w kilku kategoriach . Okolicznościowe dyplomy i drobne upominki odebrali:

  1. W kategorii NAJLICZNIEJSZA RODZINA: rodzina Szymańskich, rodzina Wacławków, rodzina Paszków, rodzina Szotów, rodzina Depczyńskich.
  2. W kategorii NAJMŁODSZY UCZESTNIK Ania Krygier, Wojtek Wacławek, Hania Karpińska, Mikołaj Szymański.
  3. W kategorii NAJSTARSZY UCZESTNIK; Waldemar Majchrzak.
  4. W kategorii NAJLICZNIEJSZA GRUPA: uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Koninie.

Każdy uczestnik spływu otrzymał natomiast chustę , pamiątkowy buton i wodoodporne etui na telefon.

Wyprawa  „ Gmina na kajakach” była doskonałym prezentem na Dzień Dziecka. Podczas tych paru godzin rodzice mogli spędzić czas ze swoimi pociechami, a te z pewnością się nie nudziły. Szczególnie, że spływ  nie był jedyną atrakcją przewidzianą na to przedpołudnie.  Towarzyszył mu 40. „ RAJD DLA DZIECI Z KRASNOLUDKAMI” zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Koninie oraz Klub Turystyczny PTTK „Ciklo.  Uczestnicy obu imprez znakomicie się wspólnie bawili. Gościny udzieliła nam Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Radolinie, za co dziękujemy.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi ” Nasza Radolina” bardzo dziękuje Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu za objęcie honorowym patronatem oraz  dofinansowanie spływu a Bankowi Żywności w Koninie i Rafałowi Wylegale  dyrektorowi KONSPOLU BIS  za pomoc oraz  ratownikom z konińskiego oddziału WOPR-u za zabezpieczenie spływu.

                                                                                      Karolina Kasprzak

 

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content