Wycieczka do Zakopanego

Wielkopolskie Stowarzyszenie  Odnowy Wsi ” NASZA RADOLINA”

Góralski folklor i niesamowite widoki- wycieczka do Zakopanego

Z każdej wędrówki przywozimy coś cennego- wiedzę na temat miejsca, które się odwiedziło. Taki też postawiło  sobie Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, organizując czterodniową wycieczkę do Zakopanego. Mieszkańcy gminy Golina poznali tradycję, kulturę i historię regionu podhalańskiego, podziwiali walory krajobrazu i odpoczywali na  się na łonie  przyrody.  

Zapewniono im moc atrakcji: wjechali na Kasprowy Wierch, udali się na Halę Gąsienicową,  wzięli udział w spływie Dunajcem, obejrzeli zamek i zaporę w Niedzicy.

W bogatym programie wycieczki nie zabrakło czasu  na błogi relaks. Uczestnicy wycieczki cieszyli się między innymi rejsem gondolami  po Jeziorze Czorsztyńskim.  Dobrą zabawę

i folkowy klimat zapewniła kapela góralska, która wystąpiła wieczorem. Ludowe nuty rychło porwały wszystkich do tańca.

Ostatniego dnia zaplanowano coś dla ciała. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach „Wszystko o oscypku”, podczas których poznawali tajniki wyrobu tego regionalnego smakołyku. Chętnie też go kupowali.  Po warsztatach, w ramach czasu wolnego, wszyscy podziwiali urokliwe widoki i spacerowali po Krupówkach.

Późną nocą grupa dotarła do Radoliny . Wszyscy zgodnie uznali wyjazd za udany.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi ” Nasza Radolina” bardzo dziękuje Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Golinie za dofinansowanie wyjazdu.

Wyrazy wdzięczności składamy Pani Marii Staroń- właścicielce “Pokoi Gościnnych Stachoń”. Nazwa w pełni odzwierciedlała rzeczywistość. Z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy turystom wymieniony dom wczasowy.  Przyjmuje się w nim gości iście po królewsku: z uśmiechem sadzając przy suto i pysznie zastawionym stole.

Dziękujemy również firmie “BAGMA EXTREME” za zapewnienie niesamowitych wrażeń.

                                                                                        Karolina Kasprzak

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content