5 lat działalności na rzecz rozwoju sołectwa Radolina

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”

 

5 lat działalności na rzecz rozwoju sołectwa Radolina

 

Każdy jubileusz  jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają

w pamięci, doskonałym „ impulsem” do cofnięcia się w przeszłość stała się przypadająca 

23 lipca 2022  roku 5 rocznica działalności  Wielkopolskiego Stowarzyszenia Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, które  przez te wszystkie lata  na stałe wpisało się w  działania gminy  i powiatu , stając się aktywnym partnerem w dialogu społecznym integrującym lokalne środowisko oaz działając na rzecz rozwoju sołectwa Radolina

Świętowanie rozpoczęliśmy od tradycyjnego już dużego spływu kajakowego pod hasłem „Gmina na kajakach 2022”. Tym razem 121 osobowa międzypokoleniowa grupa pokonała trasę od Lądu do Pyzdr. Płynęły z nami także cale rodziny i grupy przyjaciół.  O bezpieczeństwo dbali ratownicy z konińskiego oddziału WOPR-u. Pokonywanie trasy było doskonałą okazją , by przedstawiciele różnych pokoleń mogli się ze sobą zintegrować,  kreatywnie spędzając czas wolny.  Słychać było śmiech i żartobliwe rozmowy. Humorów nie zepsuła nawet zmienna pogoda.   Na tak dobrą atmosferę  wpływ  miała świadomość, że  na mecie czeka bardzo smaczny, regeneracyjny posiłek  przygotowany przez panią Bożenę Palupuchowską  z Banku Żywności w Koninie oraz panie z naszego sołectwa.  Nie zabrakło także napojów i słodyczy podarowanych przez Bank Żywności w Koninie.

           Organizatorzy przygotowali także małą niespodziankę. Postanowili przyznać nagrody w kilku kategoriach . Drobne upominki odebrali najmłodsi uczestnicy spływu  oraz najstarszy kajakarz.  Uroczyście podsumowano również projekt „Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku” dofinansowany  ze  środków Programu  Rządowy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „NOWEFIO” na lata 2018-2030. Uczestnicy z rąk koordynatora Krzysztofa Szymańskiego  oraz Prezes WOPR Konin Małgorzaty Chudej odebrali okolicznościowe dyplomy.

Punktem kulminacyjnym obchodów była uroczystość, która odbyła się w zabytkowym parku w Radolinie. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Przewodnicząca Rady Powiatu Konińskiego Żanetta Matlewska,  Zastępca Burmistrza Goliny Anna Górzna, Przewodniczący Rady Miejskiej w Golinie Wojciech Wojdyński, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie Anna Kapturska, radni Rady Miejskiej w Golinie, Przezes WOPR Konin Małgorzata Chuda, proboszcz Parafii pw. św. Mateusza w Myśliborzu ks. Andrzej Czubaszewski, Dyrektor Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielski, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konponickiej w Radolinie Alina Kozłowska. Świętowali z nami również  rowerzyści z Goliny, motocykliści z Kazimierza Biskupiego oraz sołtysi i mieszkańcy okolicznych sołectw.

 

Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia  Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” powitała serdecznie wszystkich zebranych. Na zakończenie części oficjalnej posypały się wyrazy uznania,  gratulacje oraz prezenty  nie zabrakło również zapewnień o chęci współpracy i deklaracji wsparcia.

            Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Atrakcji nie brakowało- najmłodsi chętnie korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, a starsi kosztowali przysmaków oraz wspaniałego tortu upieczonego przez Żanetę Szymańską z naszego stowarzyszenia.

 Znakomitym zwieńczeniem uroczystości był występ Sławomira Pilarskiego oraz Sławomira Robaka. Na  koncert złożyły się autorskie utwory , znane ballady rockowe. Usłyszeliśmy m.in. „Wieżę radości , wieżę samotności” oraz  szlagiery biesiadne. Artyści przygotowali też niespodziankę – dali nam możliwość, byśmy sprawdzili, czy wiemy jaka to melodia.  Zadanie polegało na rozpoznaniu piosenki  po pierwszych odegranych dźwiękach  oraz zaśpiewaniu całości. Chętnych nie brakowało. Wszyscy uczestnicy quizu muzycznego otrzymali symboliczne nagrody. Koncert i zabawa zostały sfinansowane przez Dom Kultury w Golinie w ramach projektu „Golina aktywniej w kulturze działać zaczyna”.

 

Uroczystość nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie władz samorządowych, a także lokalnych firm, placówek, organizacji oraz mieszkańców. Serdecznie dziękujemy: Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie, Bankowi Żywności w Koninie,  Gospodarstwu Sadowniczemu Klichowscy  firmie Konspol Bis w Słupcy,  firmie Produkcja Schodów Andrzej Płuciennik, mieszkańcom sołectwa Radolina oraz wszystkim, którzy pomogli przy organizacji.

 

                                                                    Karolina Kasprzak

 

Zdjęcia: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi
"NASZA RADOLINA"

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content