” Młodzi fotografowie – od pasji do spełnienia marzeń”

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”

”  Młodzi fotografowie – od pasji do spełnienia marzeń”

Projekt  ” Młodzi fotografowie – od pasji do spełnienia marzeń” realizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, dofinansowano ze środków Programu “Równać szanse  Polsko- Amerykańskiej Fundacji  Wolności realizowanego przez Fundację Civis Polonus. Jego celem  ze jest budowanie  tożsamości lokalnej wśród młodzieży w wieku 13-15 lat (dzięki wykorzystaniu zasobów przyrodniczo- kulturalno- historycznych ich miejsca zamieszkania oraz podniesienie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości i  marketingu poprzez wydanie przez młodzież kalendarza na rok  2022 ze zdjęciami z gminy Golina.  Kalendarz zostanie rozdany nieodpłatnie mieszkańcom gminy oraz instytucjom w regionie. Do każdego egzemplarza zostanie dołączony komplet kolorowych naklejek,by każdy mógł sobie zaznaczyć harmonogram odbioru odpadów.

 Koordynatorem projektu był Krzysztof Szymański, ale to młodzież odpowiadała za każdy etap procesu, także za dokumentowanie przebiegu projektu oraz jego promocję.

 Uczestnicy zatrzymali w kadrze wyjątkowe  dla  siebie miejsca W świat fotografii oraz  obróbki graficznej wprowadzał ich  fotograf  Marcin Waliniak. Wszystkie cenne wskazówki przekazane podczas wrześniowych warsztatów zostały przez młodzież wykorzystane w praktyce. Powstała przepiękna unikalna dokumentacja  przedstawiająca gminę Golina widzianą oczami  jej młodych mieszkańców.

Warto zaznaczyć, że młodzież osobiście pozyskała  do współpracy partnerów lokalnych. W projekt bardzo zaangażował się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Golinie. Uczestnicy spotkali się  również z Burmistrzem Goliny Mirosławem Durczyńskim.

            Uroczyste podsumowanie projektu nastąpiło 21.01,2022 (piątek)  Wtedy to  w świetlicy wiejskiej w Radolinie zaprezentowaliśmy wystawę dokumentującą przebieg projektu. Znalazły się na niej zarówno zdjęcia wykonane do kalendarza, jak i te z warsztatów  oraz spotkań.

Bardzo  dziękujemy Panu Maksymilianowi Wojdyńskiemu- Prezesowi Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Golinie za pomoc w realizacji projektu oraz Pani Alinie Kozłowskiej – Dyrektor Szkoły im. Marii Konopnickiej w Radolinie za użyczenie laptopa i rzutnika.

                                                                      Karolina Kasprza

Zdjęcia: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "NASZA RADOLINA"

Zapraszamy do obejrzenia niektórych zdjęć wykonanych w ramach projektu:

http://

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content