Gmina na kajakach 2021

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”

                           

                 Na warciańskim szlaku w kajaku – „Gmina na kajakach 2021”

 

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” postanowiło po raz trzeci zorganizować spływ kajakowy pod nazwą „Gmina na kajakach”.

 24.07.2021 r. stuosobowa międzypokoleniowa grupa pokonała trasę od Radoliny do Ciążenia, spędzając ponad trzy godziny na wodzie. Projekt „Gmina na kajakach 2021” został dofinansowany przez Urząd Miejski w Golinie.

Spływy kajakowe Wartą to spotkanie z przyjazną, spławną rzeką i przyrodą. Nie do przecenienia jest ruch na świeżym powietrzu i relaks – te czynniki ważne są zwłaszcza w czasie pandemii COVID -19.  Mając na uwadze wszystkie korzyści  płynące z kajakarstwa i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Golina, Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” postanowiło po raz trzeci zorganizować spływ kajakowy pod nazwą „Gmina na kajakach”.

Tym razem stuosobowa międzypokoleniowa grupa pokonała trasę od Radoliny do Ciążenia, spędzając ponad trzy godziny na wodzie. Cisza, spokój , przepiękne widoki pozwoliły uczestnikom zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Po wysiłku przyszedł czas na posiłek i integrację w przepięknym parku w Radolinie.  Podczas „biesiady pod chmurką”- będącej jednocześnie podsumowaniem spływu – wręczono dyplomy i upominki dla najmłodszego oraz dla najstarszego kajakarza. Nie zapomniano o  najliczniejszej  rodzinie biorącej udział w spływie. Nagrody dla najmłodszego uczestnika wyprawy otrzymali: Anna Krygiel, Lena Ignaczak oraz Miłosz Tulikowski. Najstarszym uczestnikiem okazał się  Roman Kasprzak, a najliczniejszą grupę stanowiły rodziny Kukulskich i Jarońskich. Wszyscy uczestnicy wypełnili także ankietę ewaluacyjną.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” włączyło się w akcję popularyzacji szczepień przeciw COVID-19. Gościliśmy Sekretarz Gminy Golina panią Annę Górzną  oraz Podinspektor ds. Ochrony Danych Osobowych, Sportu i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Golinie panią Olgę Frońdę, które przeprowadziły akcję informacyjną na ten  temat.

„Gmina na kajakach” stanowi ciekawą  propozycję w ofercie sportowo- rekreacyjnej skierowanej do mieszkańców  nie powiatu konińskiego. Warto zaznaczyć, że w tym roku płynęli nawet mieszkańcy województwa lubuskiego. Jak się więc okazuje,  impreza to świetny sposób na promocję gminy Golina, sołectwa Radolina oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Odnowy Wsi “NASZA RADOLINA”.

Organizatorzy bardzo dziękują Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu za dofinansowanie imprezy, lokalnemu przedsiębiorcy Andrzejowi Płuciennkowi, Bankowi Żywności w Koninie, Dyrektorowi KONSPOLU Holdnig  Pawłowi Łusiarczykowi  za pomoc w organizacji spływu, Gospodarstwu Sadowniczemu Klichowscy za przepyszne i zdrowe borówki oraz WOPR z Konina za zabezpieczenie wyprawy.

                                                                      Karolina Kasprzak

Zdjęcia: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "NASZA RADOLINA"

Dzięki uprzejmości WOPR-u Konin prezentujemy Państwu spływ widziany oczami ratowników.
Zdjęcia: Agnieszka Różańska.

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content