Nowy chodnik w Radolinie

W Radolinie powstał nowy chodnik.

Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z kanalizacją deszczową  przy drodze numer 467- biegnącej przez część Radoliny. Będzie bezpieczniej! Położono ponad 250 metrów chodnika z kostki brukowej.  Koszt prac wyniósł  240 tysięcy złotych

Radolina dynamicznie się rozwija i pięknieje z każdym dniem. Mieszkańcy bardzo starają  się o to, by w we wsi żyło się coraz lepiej i bezpieczniej. Bardzo dbają także o estetykę sołectwa. Od kilku lat wspólnymi siłami realizują inicjatywę oddolną „Uczyńmy nasz park piękniejszym”.  Zaniedbaną, zarośniętą połać zieleni przemienili w piękny zadbany teren, który stał się centrum rekreacyjno- kulturalnym Radoliny. Amatorzy ruchu na świeżym powietrzu mają do dyspozycji dobrze wyposażoną siłownię zewnętrzną i chętnie z niej korzystają. Atrakcjami dla dzieci są natomiast sala dydaktyczno- przyrodnicza, czy ścieżka dydaktyczno- przyrodnicza. Stanowią one nietypowe źródło wiedzy o radolińskiej  florze i faunie.   Równie popularna wśród najmłodszych stała się odnowiona w czynie społecznym karuzela, która pojawiła się w parku w latach 60 XX w. W parku odbywają się ogniska, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy integracyjne. Akcja „Uczyńmy nasz park piękniejszym” wpisuje się w koncepcję rozwoju  „Piękniejsza Radolina- szczęśliwsi mieszkańcy”.

Kolejnym etapem wspominanej strategii była  budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z kanalizacją deszczową  przy drodze numer 467- biegnącej przez część  naszego sołectwa. Położono ponad 250 metrów chodnika z kostki brukowej.  Koszt prac wyniósł ponad 440 tysięcy złotych.

Dzięki tej inwestycji piesi  i rowerzyści mogą bezpiecznie poruszać się wzdłuż ruchliwej drogi. Dzieci chodzą tędy do szkoły, mieszkańcy do sklepu czy na przystanek autobusowy. Chodnik był więc niezwykle potrzebny. Jego budowa poprawiła nie tylko komfort poruszania się na tym odcinku, ale również wpłynęła pozytywnie na estetykę.

Bardzo dziękujemy Wielkopolskiemu  Zarządowi  Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu za wszelką pomoc przy realizacji inwestycji.

Wyrazy wdzięczności składamy również panu Łukaszowi Ruszkowskiemu z  Zakładu  Usług Ogólnobudowlanych Roma Ruszkowska z Kleczewa za nieodpłatne przekazanie zdjęć do publikacji.

                                        Karolina Kasprzak

Zdjęcia: Łukasz Ruszkowski z Zakładu Usług Ogólnobudowlanych Roma Ruszkowska z Kleczewa

Dodaj komentarz

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.