Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”

„ Zabierz mnie nad rzekę Wartę” w Radolinie

7 czerwca 2020 roku 22 osobowa grupa radolinian, składająca się zarówno z dzieci, jak i z dorosłych,  stawiła się  na terenie starorzecza Warty, by wziąć udział w międzynarodowej akcji ekologicznej „River Cleanup World”, podczas której jednego dnia ponad 100 drużyn na sześciu kontynentach prowadzi działania wzdłuż rzek, by oczyścić ich brzegi i zwrócić uwagę na problem zaśmieconych wód.

             Gmina Golina dołączyła do akcji jako jedyna w Polsce. Polską odsłonę akcji  pod nazwą „ Zabierz mnie nad rzekę Wartę” organizowało Stowarzyszenie Kulturalne „Tradycja”, a partnerami podczas jej realizacji byli: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, Dom Kultury w Golinie oraz Rodzinne Rajdy Rowerowe w Golinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński.

Nasza grupa pod kierunkiem radnego Krzysztofa Szymańskiego była odpowiedzialna za posprzątanie starorzecza Warty. Wyposażeni w rękawiczki i worki ufundowane przez  stowarzyszenie raźno i z uśmiechami na twarzach ruszyli do pracy. W drodze powrotnej pozbierali również  śmieci  leżące wzdłuż drogi do Radoliny. Z radością informujemy, że odpadków było niewiele. A to oznacza, że wszelkie akcje proekologiczne realizowane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” przynoszą efekty.  A świadomość radolinian jest coraz większa.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” dziękuje wszystkim mieszkańcom wsi, którzy wzięli udział w akcji  „Zabierz mnie nad rzekę Wartę”.

Karolina Kasprzak

Zdjęcia: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "NASZA RADOLINA"

Media o inicjatywie:

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content