Toast z Johannem Straussem- 05.01.2020 r.

 

 5 stycznia  2020 roku 54 osoby z Radoliny i okolic wybrały się do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na koncert  noworoczny z toastem. Szampanem raczono się przy niezmiennie popularnych i pięknych Straussowskich utworach, które od XIX w. rozbrzmiewają i zachwycają na całym świecie. Wyjazd był pierwszym z cyklu, który zatytułowano „W kręgu kultury z NASZĄ RADOLINĄ”

 

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” od samego początku swego istnienia dużą wagę przywiązuje do tego, by stwarzać mieszkańcom Radoliny i okolic szansę na obcowanie

 z kulturą wysoką.  Organizuje wycieczki do teatrów i  na różnorodne koncerty.

W pierwszą sobotę stycznia melomani z gminy Golina spędzili popołudnie w Bydgoszczy. Najpierw podziwiali piękny rynek tego miasta, spacerując po urokliwych uliczkach, by następnie udać się do Filharmonii Pomorskiej na ucztę dla ducha.  Koncert poprowadził zaprzyjaźniony z FP niemiecki dyrygent Rudolf Tiersch, a zaśpiewali młodzi, wielce utalentowani śpiewacy, w tym absolwenci bydgoskiej Akademii Muzycznej, zaś słowem opatrzyła Magdalena Miśka, jeden z najbardziej znanych radiowych głosów, od lat pracująca w zespole RMF Classic.

Uczestnicy wycieczki  byli zachwyceni i chętnie dzielili się wrażeniami w drodze powrotnej.

Kolejny wyjazd w ramach inicjatywy „W kręgu kultury z NASZĄ RADOLINĄ” już wkrótce.

 

                                                                Karolina Kasprzak

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content