Witajcie, wakacje!”

 

W słoneczne sobotnie popołudnie w parku w Radolinie zapanowała radosna atmosfera. Tego dnia obyła się  impreza integracyjna dla dzieci pod hasłem „Witajcie, wakacje” zorganizowana przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”. Z okazji do zabawy skorzystało blisko 100 osób.

27 czerwca 2020 roku wszyscy  uczniowie  z gminy Golina- a w szczególności ci uczęszczający do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie-  mieli okazję, by hucznie powitać wakacje. Specjalnie dla nich Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” zorganizowało  pierwszą letnią  imprezę integracyjną.  Kto pojawił się w parku w Radolinie, ten na pewno nie żałował. Atrakcji bowiem nie brakowało.  Na dzieci i ich rodziców czekał smaczny poczęstunek, popcorn, słodkie co nieco oraz dużo zabawy. Największym powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, która właściwie bez przerwy była oblegana. Nie zabrakło smakowitych kiełbasek pieczonych własnoręcznie przy ognisku. Uczniowie – po trudnym roku szkolnym i nauczaniu zdalnym w cieniu pandemii- mogli się nareszcie w pełni zrelaksować i oddać zabawie z rówieśnikami.

Impreza trwająca od 16.00 do 20.00 była znakomitą okazją do integracji wewnątrzpokoleniowej i międzypokoleniowej, do wymiany doświadczeń oraz rozrywki. Wszyscy opuszczali park z uśmiechami zadowolenia na twarzach. Już dziś zapraszamy na kolejne imprezy plenerowe.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu i Gminnej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie imprezy oraz Bankowi Żywności w Koninie, Zakładowi Stolarskiemu Andrzej Płuciennik w Radolinie za udzielone wparcie rzeczowe oraz członkom Stowarzyszenia i wolontariuszom za pomoc w organizacji imprezy.

                                                                                             Karolina Kasprzak

           

Media o inicjatywie:

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content