RADOLIŃSKA WYPRAWA ROWEROWA W HOŁDZIE BIAŁO- CZERWONEJ

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi “NASZA RADOLINA”postanowiło uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w wyjątkowy sposób. 2 maja 2018 roku zorganizowało rajd rowerowy do Sławska i Kowalewka – miejscowości, w której urodziła się pisarka Zofia Urbanowska. Była to doskonała okazja, by pokazać, w szczególności, najmłodszym mieszkańcom sołectwa miejsca ważne dla historii regionu oraz dziejów Polski. Uczestnicy wyjazdu dotarli  pod pomnik upamiętniający rozstrzelanie podczas II wojny światowej   siedmioro członków rodziny państwa Stuczyńskich przez Niemców  oraz zwiedzili Muzeum Zofii Urbanowskiej w Kowalewku.  Zgromadzone tam eksponaty zrobiły na wszystkich niezwykłe wrażenie, poczuli się tak, jakby na chwilę „ przenieśli się” do XIX w.

Po powrocie rowerzyści posilili  się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami, ufundowanymi przez Bank Żywności w Koninie. Ognisko było wspaniałym zwieńczeniem wycieczki.

Warto zaznaczyć, że wspomniany rajd rowerowy zorganizowano w ramach przedsięwzięcia  pod hasłem „ Radolińskie Wyprawy  Rowerowe”.

Stowarzyszenie Odnowy Wsi „ Nasza Radolina” serdecznie dziękuje Dyrektor Banku Żywności w Koninie – Pani Joannie Piekarczyk za owocną współpracę i wszelką pomoc oraz Pani Katarzynie Żabierek za fotograficzne udokumentowanie rajdu.

Fotografie Kasia Żabierek Fotografia oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "NASZA RADOLINA"

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content