Dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Golinie w ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Termin realizacji projektu:15.04..2019 r.- 31.05.2019 r.

Głównym celem projektu była nauka mieszkańców , zwłaszcza tych najsłabiej sytuowanych, efektywnego wykorzystania i przetwarzania żywności pozyskanej w ramach pomocy żywnościowej dla najuboższych.

W ramach realizacji projektu odbyły się:

– warsztaty kulinarne dla dorosłych połączone z wypełnianiem przez uczestników ankiety ewaluacyjnej

– warsztaty kulinarne dla dzieci

-zakupiono niezbędne do realizacji tych przedsięwzięć wyposażenie.

Całkowita wartość: 6450,00

Dotacja:4000,00

Wkład własny finansowy stowarzyszenia: 1000,00

Darowizny i użyczenia:  1450,00, w tym:

– Bank Żywności w Koninie: 1050,00 (darowizna w postaci artykułów spożywczych)

– Ochotnicza Straż Pożarna w Radolinie: 250,00 ( media- gaz, woda, prąd)

– Sołectwo Radolina: 150,00 (nieodpłatne użyczenie świetlicy wiejskiej).

Odbiorcy: 250

Osoby realizujące projekt:

– członkowie stowarzyszenia:11

– instruktorzy: 1

Zakupiono:

– kuchenkę gazową pięciopalnikową z piecem konwekcyjnym za kwotę 5000,00

 

Z myślą o zbliżającej się Wielkanocy Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” zorganizowało warsztaty kulinarne w ramach projektu „ Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy- kontynuacja” dofinansowanego przez Urząd Miejski w Golinie. 15 kwietnia 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Radolinie 30 osób ( 20. dorosłych i 10.dzieci ), pod czujnym okiem Bożeny Palpuchowskiej z Banku Żywności w Koninie, z zapałem zabrało się do pichcenia. Najpierw piekli pyszne ciasta, a później pokusili się o przygotowanie tradycyjnych wielkanocnych potraw. Kulinarne pomysły realizowali od 10.00 do 15.00 . Po zrobieniu wspólnej fotografii pozostało już tylko najprzyjemniejsze, czyli degustacja. Przy kawie i herbacie można było porozmawiać, wymieniając się doświadczeniami kulinarnymi. Atmosfera była fantastyczna, wszyscy świetnie ze sobą współpracowali. Wyszli z warsztatów w dobrych humorach, pytając, kiedy kolejne spotkanie. Zapraszamy już w maju, przypominając jednocześnie, że ilość miejsc jest ograniczona. Warto podkreślić, że są to już drugie warsztaty kulinarne z serii „ Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy” organizowane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „ NASZA RADOLINA”. Pierwsze odbyły się 28.11.2018 roku, ich tematem przewodnim były święta Bożego Narodzenia. Wyraźnie widać, że tego typu spotkania są mieszkańcom Radoliny potrzebne, dlatego dołożymy wszelkich starań, by y odbywały się one regularnie. Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi ” NASZA RADOLINA” serdecznie dziękuje Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu za dofinansowanie projektu, Dyrektor Banku Żywności w Koninie Joanny Piekarczyk za pomoc w organizacji spotkania oraz Bożenie Paluchowskiej za wspaniałe warsztaty, podczas których wiele się nauczyliśmy.

Karolina Kasprzak

Fotografie Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi “NASZA RADOLINA”

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content