Organizujemy wycieczki

Wiedząc, że jedną z najbardziej atrakcyjnych form rekreacji, zwłaszcza dla dzieci, są wyjazdy, zorganizowaliśmy wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Radolinie 6 wycieczek. Byliśmy między innymi w parku linowym w Ślesinie, w Bednarach na największej wystawie sprzętu rolniczego, na lotnisku w Powidzu, mogliśmy podziwiać najnowocześniejsze uzbrojenie oraz profesjonalne pokazy przygotowane przez wojsko. Radolińskie dzieci dzielnie kibicowały także Lechowi Poznań podczas meczów m.in. z Podbeskidziem, Wisłą Kraków i Legią Warszawa. Wybraliśmy się również do Ciechocinka, gdzie dzieci mogły spędzić czas wspólnie z rodzicami.

"Radolińskie Wyprawy Rowerowe"

Cel to nade wszystko wspólne spędzenie wolnego czasu, poprawa kondycji fizycznej oraz pokazywanie Radolinianom pięknych i ważnych miejsc związanych z historią nie tylko regionu, ale także Polski.

Imprezy integracyjne

Staramy się, by mieszkańcy sołectwa Radolina mieli do dyspozycji jak najszerszą ofertę imprez kulturalno-rekreacyjnych. Wiele razy udowodnili oni, że potrafią się znakomicie bawić. Dbamy o to, by okazji ku temu im nie zabrakło. Organizujemy biwaki, ogniska, spotkania z okazji Dnia Kobiet. Sztandarową imprezą przygotowywaną przez nas wspólnie z Domem Kultury w Golinie jest Noc Kupały, która odbywa się w parku w Radolinie. Mamy wtedy możliwość, by nie tylko miło spędzić czas, ale także poznać obrzędy i zwyczaje tak istotne dla polskiej kultury.

Nasze akcje

Nasze Stowarzyszenie regularnie inicjuje akcje mające na celu uczynienie otoczenia, w którym żyjemy choć trochę lepszym, piękniejszym.
Pozyskaliśmy środki finansowe na budowę siłowni zewnętrznej z programu Wielkopolskiej Odnowy Wsi pod hasłem „By serca były zdrowe i szczęśliwe”. Siłownia służy wszystkim mieszkańcom okolicznych sołectw.
Staramy się dbać o środowisko naturalne. „Leży nam na sercu” proekologiczne wychowanie dzieci, dlatego też regularnie bierzemy udział w akcjach: „Tydzień dla ziemi”, „Sprzątanie świata”. Zainicjowaliśmy także projekt „Uczyńmy nasz park piękniejszym”.

Nasze sukcesy

Mimo stosunkowo krótkiego okresu działalności możemy się pochwalić kilkoma znaczącymi osiągnięciami:

  • 1
    Pozyskaliśmy środki finansowe na zakup namiotu wraz z wyposażeniem z programu Wielkopolska Odnowa Wsi . Wspomniany namiot jest wykorzystywany na imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie, a co za tym idzie znacząco przyczynia się do integracji mieszkańców nie tylko sołectwa Radolina, ale także okolicznych wiosek.
  • 2
    Wzięliśmy udział w programie „ Działaj lokalnie”. Cieszymy się ogromnie że projekt „Przyrodniczo, kulturalnie, historycznie dla Niepodległej z Radoliną” zasłużył na uznanie w oczach oceniających.
  • 3
    Zdobyliśmy zaufanie mieszkańców Radoliny, którzy wybrali Stowarzyszenie na reprezentanta sołectwa w programie Wielkopolska Odnowa Wsi na lata 2013-2020.
Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content