Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”

”  Młodzi fotografowie – od pasji do spełnienia marzeń”

Projekt  ” Młodzi fotografowie – od pasji do spełnienia marzeń” realizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, dofinansowano ze środków Programu “Równać szanse  Polsko- Amerykańskiej Fundacji  Wolności realizowanego przez Fundację Civis Polonus. Jego celem  ze jest budowanie  tożsamości lokalnej wśród młodzieży w wieku 13-15 lat (dzięki wykorzystaniu zasobów przyrodniczo- kulturalno- historycznych ich miejsca zamieszkania oraz podniesienie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości i  marketingu poprzez wydanie przez młodzież kalendarza na rok  2022 ze zdjęciami z gminy Golina.  Kalendarz zostanie rozdany nieodpłatnie mieszkańcom gminy oraz instytucjom w regionie. Do każdego egzemplarza zostanie dołączony komplet kolorowych naklejek,by każdy mógł sobie zaznaczyć harmonogram odbioru odpadów.

 Koordynatorem projektu był Krzysztof Szymański, ale to młodzież odpowiadała za każdy etap procesu, także za dokumentowanie przebiegu projektu oraz jego promocję.

 Uczestnicy zatrzymali w kadrze wyjątkowe  dla  siebie miejsca W świat fotografii oraz  obróbki graficznej wprowadzał ich  fotograf  Marcin Waliniak. Wszystkie cenne wskazówki przekazane podczas wrześniowych warsztatów zostały przez młodzież wykorzystane w praktyce. Powstała przepiękna unikalna dokumentacja  przedstawiająca gminę Golina widzianą oczami  jej młodych mieszkańców.

Warto zaznaczyć, że młodzież osobiście pozyskała  do współpracy partnerów lokalnych. W projekt bardzo zaangażował się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Golinie. Uczestnicy spotkali się  również z Burmistrzem Goliny Mirosławem Durczyńskim.

            Uroczyste podsumowanie projektu nastąpiło 21.01,2022 (piątek)  Wtedy to  w świetlicy wiejskiej w Radolinie zaprezentowaliśmy wystawę dokumentującą przebieg projektu. Znalazły się na niej zarówno zdjęcia wykonane do kalendarza, jak i te z warsztatów  oraz spotkań.

Bardzo  dziękujemy Panu Maksymilianowi Wojdyńskiemu- Prezesowi Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Golinie za pomoc w realizacji projektu oraz Pani Alinie Kozłowskiej – Dyrektor Szkoły im. Marii Konopnickiej w Radolinie za użyczenie laptopa i rzutnika.

                                                                      Karolina Kasprza

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”

 

Nowe doświadczenia, nowe znajomości – wyjazd do grupy projektowej  z Grodziska Wielkopolskiego

 

„Projekt  ” Młodzi fotografowie – od pasji do spełnienia marzeń” realizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, dofinansowano ze środków Programu “Równać szanse  Polsko- Amerykańskiej Fundacji  Wolności realizowanego przez Fundację Civis Polonus zbliża się ku końcowi. Jego osią było wydanie kalendarza ze zdjęciami gminy Golina. Młodzież z zapałem wykonywała kolejne zadania.

We wtorek 18  stycznia uczestnicy wraz z koordynatorem Krzysztofem Szymańskim wybrali się do Grodziska Wielkopolskiego. Tam już czekali na nich: Gracja, Martyna, Magda, Klaudia, Wiktoria, Weronika, Laura, Michał, Bartek oraz pani Ania- koordynator zespołu.

            Na początek  Bartek wyczerpująco omówił  realizowany przez nich projekt „ Grox Art- Reaktywacja” Doskonałym uzupełnieniem przekazu ustnego  była prezentacja multimedialna w postaci teledysku przygotowana przez Grację. Taka forma bardzo spodobała się młodzieży z gminy Golina.

Młodzi fotografowie zostali bardzo życzliwie, ciepło przyjęci i obdarowani upominkami. Zrewanżowali  się słodkim symbolem naszej gminy- krówkami oraz kalendarzami  Starsi koledzy chętnie odpowiadali na pytania, sami również je zadawali. Cenna wymiana doświadczeń na pewno zaprocentuje w przyszłości. 

            W drodze powrotnej młodzież zatrzymała się na pyszny posiłek, podczas którego dzieliła się wrażeniami z wyjazdu. Wszyscy stwierdzili, że warto było pojechać, ponieważ nie tylko zdobyli doświadczenie, ale również nawiązali nowe znajomości.

Serdecznie  dziękujemy: Gracji, Martynie, Magdzie, Klaudii,  Wiktorii, Weronice, Laurze, Michałowi, Bartkowi oraz pani Ani za gościnę, upominki oraz życzliwe przyjęcie.

                                                                       Karolina Kasprzak

Przyznana dotacja: 8.500,00

Wkład finansowy własny: 2900,00

Wkład własny rzeczowy: 1700,00

Wkład finansowy pozyskany od sponsorów: 6000,00

Termin realizacji: wrzesień 2021-styczeń 2022 r.

Wartość wkładu rzeczowego od sponsorów: 500,00

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content