Zima w pełni! W Wielkopolsce spadło  mnóstwo  śniegu, więc na zakończenie ferii  dzieci z Radoliny i okolic mogły wziąć udział w jednej z najpopularniejszych zimowych rozrywek- w kuligu, który zorganizowało Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi “NASZA RADOLINA“. Wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym.

 

W czasie pandemii koronawirusa, kuligi to jedna z niewielu dopuszczonych przez sanepid atrakcji. Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi “NASZA RADOLINA” postanowiło sprawić dzieciom niespodziankę na zakończenie ferii. W sobotni poranek 16.01.2021 roku  11 uczestników- na sankach ciągniętych przez ciągnik pana Łukasza Żabierka- mknęło po najpiękniejszych miejscach we wsi. Na koniec wszyscy-  nieco zmarznięci, ale szczęśliwi- zebrali się  w parku wokół ogniska, by posilić się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami. Za organizację całego wydarzenia i opiekę nad uczestnikami odpowiadał Krzysztof Szymański-  Radny Rady Miejskiej w Golinie oraz członek

Bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi Żabierkowi  oraz Bankowi Żywności w Koninie za pomoc w organizacji kuligu i ogniska.

                                                                    

                                                                                  Karolina Kasprzak

Zdjęcia: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "NASZA RADOLINA"

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content