Spływ “Gmina na kajakach 2020” za nami

 

 

Jeszcze ciepłe wrześniowe dni warto dobrze wykorzystać.   Na przykład  można spędzić je w otoczeniu  przyrody  w doborowym towarzystwie. Wychodząc z tego słusznego założenia,  Wielkopolskie Stowarzyszenie  Odnowy Wsi “Nasza Radolina” postanowiło zorganizować drugi już spływ kajakowy “Gmina na kajakach”. 13 września 2020  stuosobowa międzypokoleniowa grupa popłynęła z Ladorudza  do Radoliny.

            Drugi spływ “Gmina na kajakach”- podobnie jak pierwszy- okazał się wielkim sukcesem.  Po raz kolejny honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński. A o bezpieczeństwo zadbali ratownicy z WOPR-u w Koninie.

            Uczestnicy spędzili ponad pięć godzin na wodzie w otoczeniu pięknej przyrody. Błogi spokój, lekki wietrzyk , przygrzewające słońce i ruch na świeżym powietrzu pozwoliły im zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Po wyprawie przyszedł czas na posiłek regeneracyjny i biesiadę w zabytkowym parku w Radolinie. Była to znakomita okazja , by wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi spływu oraz  wzmocnić więzi społeczne.

“Gmina na kajakach” stanowi ciekawą  propozycję w ofercie sportowo- rekreacyjnej skierowanej do mieszkańców powiatu konińskiego i nie tylko. Impreza to świetny sposób na promocję gminy Golina, sołectwa Radolina oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Odnowy Wsi “NASZA RADOLINA”  .

Organizatorzy bardzo dziękują Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu za dofinansowanie imprezy, lokalnemu przedsiębiorcy Andrzejowi Płuciennkowi, Bankowi Żywności w Koninie, Dyrektorowi KONSPOLU  “BIS” Rafałowi Wylegale za pomoc w organizacji spływu, WOPR z Konina za zabezpieczenie wyprawy oraz firmie Antoni Szczepaniak Transport Osobowy za bezpieczną i przyjemną podróż.

                                                                              Karolina Kasprzak

Media o inicjatywie:

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content