Bezpieczne i wesołe dzieci podczas ferii

Od dawna wiadomo , że nie wszystkie dzieci wyjeżdżają na wypoczynek w ferie. Samorządy miast organizują dla uczniów wiele form relaksu, jednak ci mieszkający na wsi byli często skazani wyłącznie na telewizję lub komputer.
W tym roku jednak dzieci z Radoliny i okolic miały do wyboru bogatą ofertę zajęć.
Wszystko to dzięki Wielkopolskiemu Stowarzyszeniu Odnowy Wsi ” NASZA RADOLINA”, które zorganizowało dla nich ” Ferie na wesoło”. Od 16 do 26 stycznia
w godzinach od 12.00 do 19.00 w świetlicy wiejskiej na smyki czekał radny Krzysztof Szymański, który prowadził wszystkie zabawy. A było w czym wybierać : gry stolikowe, piłkarzyki, tenis stołowy, gry animacyjne, seanse filmowe , tańce i hulańce przy muzyce to tylko niektóre z dostępnych atrakcji. Skorzystało z nich blisko 200 osób.
” Ferie na wesoło” zakończyliśmy “z przytupem”. 26 stycznia od 12 do 14 trwały warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. pod hasłem ” Bezpieczny na feriach , w domu i szkole”. 37 osób ( 12 dorosłych, 25 dzieci) dowiedziało się, jak postępować w przypadku zadławień, oparzeń, omdleń i złamań. Nie zabrakło ćwiczeń
z resuscytacji krążeniowo- oddechowej na fantomie. Swoją fachową wiedzą za jeden uśmiech podzieliła się z obecnymi Kasia Żabierek – ratownik KPP oraz właścicielka firmy HSQ Consulting, która była odpowiedzialna za organizację pokazu. I mali, i duzi poradzili sobie znakomicie,
w nagrodę otrzymali więc okolicznościowe certyfikaty.
Po wysiłku przyszedł czas na zabawę, dla najmłodszych zorganizowano kulig, 15 sanek objechało całą wieś. Na koniec wszyscy – nieco zmarznięci, ale szczęśliwi- zebrali się wokół ogniska, by posilić się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi ” NASZA RADOLINA” bardzo dziękuje Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu za przekazanie węgla potrzebnego do ogrzania pomieszczeń, w których odbywały się zajęcia w ferie oraz Katarzynie Żabierek z HSQ Consulting za przygotowanie pokazu.
Karolina Kasprzak

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content