Akcja z 2022

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”.

 W Radolinie posprzątaliśmy  park w pożegnaliśmy  zimę

 

 

19 marca 2022 roku 27 osób wzięło udział w kolejnej już akcji sprzątania parku w Radolinie. Mieszkańcy Radoliny , Sługocinka, Barbarki i Bobrowa odpowiedzieli na apel radnego Krzysztofa Szymańskiego.

19 marca cieszyliśmy się dobrą, wiosenną już pogodą.  W tym dniu z inicjatywy Radnego Rady Miejskiej w Golinie zorganizowano kolejną już akcję sprzątania radolińskiego parku.  Przedsięwzięcie wsparło Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”. W pracach porządkowych wzięło  udział  27 osób w różnym wieku. Byli to mieszkańcy naszego sołectwa , Sługocinka, Barbarki oraz Bobrowa. Wszyscy z ochotą ruszyli w teren, by wygrabić liście i gałęzie. Po wysiłku przyszedł czas na odpoczynek oraz integrację. Wszyscy zasiedli bowiem przy ognisku, by posilić się pysznymi, własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami. Rozmowom i żartom nie było końca. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich jeszcze jedną atrakcję , postanowili dopilnować, by zima już do nas w tym roku nie wróciła, symbolicznie ją przegnali, spalając przygotowaną wcześniej marzannę.

Cieszymy się, że nasz park stał się piękniejszy. Na pewno zorganizujemy kolejne akcje, które będą miały na celu jego sprzątanie. Już dziś serdecznie zapraszamy.

 

Organizatorzy akcji bardzo dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w pracach porządkowych w parku.

 

                                                                        Karolina Kasprzak

Zdjęcia: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "NASZA RADOLINA"

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content