Spływ kajakowy na trasie „Radolina- Ląd- „Pieszo, rowerem i w kajaku odkrywamy lokalną historię.

Spływ kajakowy na trasie „Radolina- Ląd- 

„Pieszo, rowerem i w kajaku odkrywamy lokalną historię.

9 września  2023 roku młodzież biorąca udział w projekcie „Pieszo, rowerem i w kajaku odkrywamy lokalną historię” wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami, wujkami i ciociami wyruszyła na trasę rodzinnego  spływu kajakowego. Grupa pokonała trasę Radolina- Ląd. 

Cisza, spokój , przepiękne widoki pozwoliły uczestnikom zapomnieć o kłopotach dnia codziennego.  Rodziny miały okazję spędzić razem czas, oczywiście pod czujnym okiem ratowników WOPR-u  Konin, którzy zabezpieczali cały spływ. 

Młodzi beneficjenci zatrzymali się na polanie w Borku Lądkowskim. To tam 22 września 1918 roku uroczystą przysięgę służby Polsce złożyli członkowie Polskiej Organizacji Wojskowej.  Potem wszyscy ruszyli na spacer po nadwarciańskich wydmach.

Po przechadzce przyszedł czas na zwiedzanie  pocysterskiego   zespołu klasztornego w Lądzie.  Został on założony  według tradycji w 1145, a w 2009 roku uznano go za Pomnik Historii, jest to bowiem skarbiec bezcennych zabytków.

Ostatnim punktem harmonogramu był posiłek regeneracyjny, podczas którego uczestnicy zacieśniali więzi społeczne i dzielili się wrażeniami z wyprawy.

Spływ kajakowy był drugim działaniem w  projekcie „ Pieszo, rowerem i w kajaku odkrywamy lokalną historię” realizowanym przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, a  dofinansowanym  ze  środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie. Przed nami jeszcze wiele atrakcji.

                                                                                                          Karolina Kasprzak

Zdjęcia: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi “NASZA RADOLINA”

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content