Jubileuszowy spływ „Gmina na kajakach” za nami

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”

Jubileuszowy spływ „Gmina na kajakach” za nami

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” postanowiło po raz kolejny zorganizować spływ kajakowy pod nazwą „Gmina na kajakach”. Była to piąta, a więc jubileuszowa wyprawa. Pierwsza odbyła się w 2019 roku.

 22.07.2023 r. międzypokoleniowa grupa pokonała trasę od Pyzdr do Nowego Miasta nad Wartą. Projekt „Gmina na kajakach 2023” został dofinansowany przez Urząd Miejski w Golinie.

Spływy kajakowe Wartą to spotkanie z przyjazną, spławną rzeką i przyrodą. Nie do przecenienia jest ruch na świeżym powietrzu i relaks. Mając na uwadze wszystkie korzyści  płynące z kajakarstwa i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Golina, Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” postanowiło po raz piąty zorganizować spływ kajakowy pod nazwą „Gmina na kajakach”. Była to wyprawa jubileuszowa.

Tym razem 104 osoby  w różnym wieku  pokonały trasę od Pyzdr do Nowego Miasta nad Wartą . Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, który składał się z wody, przekąski i przypinki. Siedem osób, które wzięły udział we wszystkich pięciu wyprawach odebrało wyjątkowe przypinki jubileuszowe.

Cisza, spokój , przepiękne widoki pozwoliły uczestnikom zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Po wysiłku przyszedł czas na posiłek i integrację w przepięknym parku w Radolinie.  Podczas „biesiady pod chmurką”- będącej jednocześnie podsumowaniem spływu – wręczono dyplomy i upominki dla najmłodszego oraz dla najstarszego kajakarza.

 „Gmina na kajakach” stanowi ciekawą  propozycję w ofercie sportowo- rekreacyjnej skierowanej do mieszkańców  nie powiatu konińskiego,  impreza to świetny sposób na promocję gminy Golina, sołectwa Radolina oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Odnowy Wsi “NASZA RADOLINA”.

Organizatorzy bardzo dziękują Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu za dofinansowanie imprezy, lokalnemu przedsiębiorcy Andrzejowi Płuciennkowi, Bankowi Żywności w Koninie, Dyrektorowi KONSPOLU Holdnig  Pawłowi Łusiarczykowi  za pomoc w organizacji spływu, Gospodarstwu Sadowniczemu Klichowscy za przepyszne i zdrowe borówki, członkom  Stowarzyszenia za słodkie przekąski oraz WOPR z Konina za zabezpieczenie wyprawy oraz firmie Antoni Szczepaniak Transport Osobowy za bezpieczną i przyjemną podróż.

                                                                           Karolina Kasprzak

Fotorelacja  dostępna tutaj:

https://drive.google.com/drive/folders/1_DF2Yo3QKCux8-fln2RsLDQI4JhRIsUV?usp=sharing

Zdjęcia: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi “NASZA RADOLINA” i WOPR Konin

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content