Stowarzyszenie z Radoliny na rekonstrukcji Bitwy pod Grunwaldem

Członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Odnowy Wsi „Nasza Radolina” uczestniczyło w XXII inscenizacji bitwy pod Grunwaldem.

Ponad 1000 rekonstruktorów historycznych, 30 tysięcy widzów i wielkie starcie na polu pod Grunwaldem. Wszyscy z zachwytem obserwowały zwycięstwo króla Władysława Jagiełły nad Ulrykiem von Jungingenem. Po tryumfie Polaków i Litwinów, przy gromkich brawach, rycerze zeszli z pola bitwy. Inscenizacja była główną, ale nie jedyną atrakcją tego dnia. Na polach Grunwaldu można było zobaczyć średniowieczne rzemiosło, dawne techniki kulinarne oraz czternastowieczną modę.

Głównym celem wyjazdu było propagowanie polskiej historii w niekonwencjonalny, ciekawy sposób. Członkowie stowarzyszenia chcieli również pokazać młodzieży, jak można przyjemnie spędzać czas bez używek. Wydaje się, że osiągnięto założenia. Uczestnicy wycieczki czuli się tak, jakby na jeden dzień „przenieśli się w czasie”. Późnym wieczorem, w dobrych humorach, „wrócili” do teraźniejszości

Karolina Kasprzak
Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "Nasza Radolina"

W wycieczce wzięły udział 54 osoby.

fot. Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi “Nasza Radolina”

Źródło: LM.pl

Nasza Radolina logo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.

Skip to content